Deklarace členů IZS a ozbrojených sil ČR

My, příslušníci bezpečnostních sborů a ozbrojených sil České republiky a některých dalších složek IZS, jsme slíbili na svou čest a svědomí, chránit zájmy České republiky a jejích občanů a při jejich ochraně nasadit i vlastní život. Nyní mezi nás a náš doposud obětavě naplňovaný slib vláda postavila překážku, která velké části z nás neumožní další setrvání ve služebním nebo pracovním poměru. Zabrání nám sloužit naší vlasti a našemu lidu. Důvodem k našemu propuštění má být odmítnutí povinné vakcinace proti nemoci, kterou se z objektivních důvodů necítíme ohroženi.

Proto my, členové IZS a ozbrojených sil České republiky již nemůžeme mlčet. Kategoricky nesouhlasíme s povinnou vakcinací proti nemoci, kterou velká část z nás již bez větších potíží prodělala. Proočkovanost v našich řadách je daleko nad celostátním průměrem, absolutní většina z nás je mimo rizikové skupiny. Doposud jsme bez jakýchkoliv problémů vykonávali naši práci i bez očkování a hodláme v tom pokračovat i nadále. Povinné očkování proti nemoci Covid-19 proto považujeme za irelevantní a obáváme se, že takový postup nám i celému českému lidu přinese daleko více škody, než užitku. Pokud by nová vláda trvala na důsledném vymáhání vyhlášky č. 466 / 2021 Sb., dojde k citelnému odlivu profesionálů z našich řad, čehož důsledkem bude ohrožení základních strategických funkcí státu, jež tyto složky zajišťují.

Vyzýváme tímto nového ministra zdravotnictví, a potažmo celou vládu, k nápravě této neutěšené situace. Odmítáme pokračování v zaběhlých kolejích, které vrazilo do společnosti nebývale ostrý klín. Nová vláda by se měla poučit z chyb vlády předešlé a zasadit se o sjednocení českého lidu, namísto jeho dalšího rozdělování. Požadujeme, aby nám, profesionálům IZS a ozbrojených sil ČR, bylo umožněno vykonávat službu veřejnosti, jako tomu bylo doposud. Dále požadujeme, aby byly důsledně respektovány základy demokratického právního státu, včetně základních práv a svobod zajištěných Listinou, a došlo k okamžitému ukončení zneužívání bezpečnostních složek státu pro vymáhání nezákonných a nedůvodně ukládaných omezujících opatření.

Celý text včetně možnosti podpisu na https://deklaraceizs.cz/

Releated

Nakupujme Americký plyn od Ruských dodavatelů

Pamatujete si ještě časy, kdy Americká administrativa donutila EU uvalit sankce na Rusko a za každou cenu se snažila jej odstřihnout i od dodávek ruského plynu do Evropy? USA nabídli evropským zemím jako náhradu, že jim budou dovážet svůj zkapalněný plyn na tankerech. Připadá vám to zvrácené? Celé je to ještě zamotanější a komičtější než […]

CNN Prima News: Kvůli signálu 5G přibude leteckých katastrof

CNN Prima News: Signál internetové sítě 5G může způsobit nehody, výpadky spojů a naprostý kolaps leteckého podnikání. Alespoň si to myslí vedení předních amerických aerolinek, které ve společném dopise apelují na letecký úřad i Bílý dům, aby zastavily stavbu infrastruktury 5G poblíž letišť. Hlavním problémem má být argument, že signál 5G ovlivní radary a výškoměry. Pilot vzlétající […]